fbpx

Jesień idzie, nie ma na to rady! – przyrodnicze warsztaty terenowe

Zapraszam na niezwykłe przyrodnicze poszukiwania, które pomogą dzieciom zgłębiać fascynujący świat jesiennej przyrody. To nie tylko zabawa na świeżym powietrzu, ale również edukacyjna podróż, podczas której dzieci rozwijają umiejętności obserwacji, skupienia, kreatywności i współpracy.

wiek dzieci: 7-9 lat

miejsce realizacji zajęć: las, park lub łąka (możliwe wyznaczenie terenu w pobliżu szkoły)

jak się przygotować: dzieci powinny być ubrane stosownie do temperatury, mieć długie nogawki i zakryte, sportowe obuwie (a w przypadku wilgoci kalosze)

czas trwania: 2 godziny lekcyjne (ok. 90 minut) (nie licząc dojścia lub dojazdu na miejsce spotkania)

cena warsztatów: 450 zł/grupa do 25 osób (przy dwóch grupach tego samego dnia — cena 400 zł/grupa)

Co będziemy robić?

  1. Obserwacje przyrody i zrozumienie zwyczajów Zwierząt: Dzieci dowiedzą się, dlaczego jesień jest tak ważna dla nietoperzy, jeży i gryzoni. Obserwując środowisko i omawiając ich zachowania, zrozumieją, jak te zwierzęta przystosowują się do zmieniających się warunków.
  2. Rozwijanie umiejętności skupienia: Przyrodnicze poszukiwania i obserwacje to doskonałe ćwiczenia koncentracji i skupienia, obserwacji i uważności.
  3. Kreatywność i wyobraźnia: W programie pojawią się zabawy i zadania kreatywne, które zmotywują dzieci do uruchomienia wyobraźni i kreatywnego myślenia.
  4. Współpraca: Nie zabraknie zabaw, w których będziemy uczyć się współpracy i rozumienia roli każdego uczestnika w zespole.
  5. Rozwijanie motoryki: Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu pomagają w rozwoju motoryki i koordynacji ruchowej oraz mają bardzo dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zgodność z programem nauczania:

Zajęcia realizują cele edukacyjne, zachęcając dzieci do nauki poprzez działanie i eksplorację. Program kładzie również nacisk na rozwijanie kompetencji społecznych i umiejętności myślenia krytycznego.

Zagadnienia są dostosowane do podstawy programowej w zakresie edukacji przyrodniczej na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć:

  • poznamy elementy i zjawiska przyrodnicze w pobliżu szkoły,
  • będziemy ćwiczyć kilka sposobów prowadzenia obserwacji przyrodniczych w terenie oraz formułowanie wniosków i spostrzeżeń,
  • poszukamy zależności między składnikami środowiska,
  • spróbujemy rozpoznać kilka gatunków roślin i zwierząt,
  • będziemy się uczyć szacunku i miłości do przyrody.

Zarezerwuj!

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole

Zapisz się do Klubu Mądrej Edukacji Przyrodniczej

Ciekawostki, darmowe materiały i inspiracje co wtorek na Twojej skrzynce.

Tutaj jest polityka prywatności.

Podoba Ci się co robię?

Postaw mi kawę na buycoffee.to